38(098)060-90-90
Графік роботи:
Пн.-Пт. 9:00-20:00
Сб.-Нд. 10:00-18:00

Як вибрати презерватив і що робити, якщо розірвався

Як вибрати презерватив і що робити, якщо розірвався

Дивно, але презервативи були одними з перших засобів контрацепції на землі і залишаються актуальним методом захисту від хвороб та небажаної вагітності до цього дня. З латексу та ізопрену, з ароматом та спеціальними мастилами – як вибрати презерватив, які існують розміри та що робити, якщо він порвався.

Зміст:

  1. Навіщо потрібні презервативи
  2. Що робити, якщо порвався презерватив
  3. З чого виготовлені презервативи
  4. Як підібрати презервативи за розміром
  5. Різновиди презервативів
  6. Як використовувати презерватив
  7. Замість укладання

Навіщо потрібні презервативи

З їх призначенням здебільшого все зрозуміло, проте внесемо повну ясність. При правильному застосуванні презервативи запобігають вагітності та передачі статевим шляхом різних захворювань у 98% випадків. На сьогоднішній день вони є найефективнішим засобом контрацепції. Підвести вони можуть лише при неправильній експлуатації або зберіганні, наприклад, якщо їх використовувати разом із лубрикантом на масляній основі.

Що робити, якщо порвався презерватив

Це можливо, навіть якщо ви використовуєте найдорожчі презервативи. Порватися вони можуть через необережне поводження, невідповідність розміру виробу статевому органу, заводський дефект (при використанні неякісної продукції).

Якщо після закінчення статевого акту ви виявили, що презерватив пошкоджений, буде краще, якщо в першу добу ви потрапите на прийом до гінеколога. Лікар вибере спосіб екстреної контрацепції: гормональний чи негормональний. Також можливе встановлення спіралі, що не дасть зафіксуватися яйцеклітині в матці. Це найнадійніший метод.

За відсутності такої можливості потрібно діяти самостійно – прийняти таблетки для екстреної контрацепції. Вони приймаються за схемою: 1 таблетка – в перші 72 години після ймовірного запліднення, 2 таблетка – через 12 годин після першої.

Щоб знизити ймовірність зараження ВІЛ та іншими захворюваннями, рекомендуємо наступні дії:

  • Сходіть у туалет і помочіться. Якщо це зробити відразу після сексу, можна істотно знизити ймовірність інфікування.
  • Видаліть сперму зі статевих органів. Зробити це потрібно теплою водою, уникаючи пошкодження покривів шкіри. Не використовуйте агресивні засоби для дезінфекції, які можуть призвести до зворотного ефекту.
  • Зверніться до венеролога. Якщо є підозра на те, що партнер має якесь захворювання, зверніться до лікаря, який призначить антиретровірусну терапію.

З чого виготовлені презервативи

Матеріалами для виготовлення презервативів є натуральний латекс і синтетичні полімери. До останніх відносяться поліізопрен та поліуретан. Незалежно від матеріалу, всі вони чудово виконують покладені на них функції.

Презервативи з натурального латексу можуть викликати алергію, крім того, латекс легко руйнується при контакті з лубрикантами, виготовленими на основі олій. Якщо ви виявили незвичайну реакцію на латекс (роздратування, алергія тощо), потрібно використати безлатексні презервативи.

Для алергіків випускають кондоми з ламбскіна – кишечника ягняти. Він не запобігає захворюванням, але при цьому добре передає відчуття, швидко розкладається в природних умовах.

Самим еластичним та міцним вважається тактилон. Відчуття в таких презервативах схожі на відчуття в кондомах з поліуретану.

Як підібрати презервативи за розміром

Безпека сексу залежить від правильно підібраного кондому. Виберіть занадто вузький – він може порватися під час статевого акту, надто короткий – є ймовірність того, що він зіскочить. Для вибору потрібно визначити півколо члена та його довжину. Існують такі розміри:

  • S. Півколо: 44-52 мм, довжина: 160-175 мм.
  • M. Півколо: 52-56 мм, довжина: 176-190 мм.
  • L. Півколо: 54-58 мм, довжина: 180-200 мм.
  • XL. Півколо: 58-65 мм, довжина: 190-223 мм.
  • XXL. Півколо: 44-52 мм, довжина: 190-223 мм.

Довжина важлива, якщо статевий орган дійсно дуже довгий – більше 18 см. Для решти пенісів підійдуть стандартні кондоми. За статистикою, середній розмір ерегованого статевого члена становить 13 сантиметрів.

Для вимірювання потрібно використовувати м'яку сантиметрову стрічку. Її потрібно прикласти до основи члена та розтягнути до краю головки. Півколо (обхват, об'єм) члена краще вимірювати приблизно посередині. Щоб отримати діаметр члена, потрібно зробити простий розрахунок: знайдений обхват розділити на число Пі (3,14).

Різновиди презервативів

Основна функція кондомів – захисна, але при цьому вони можуть внести певну різноманітність до інтимного життя. Існують такі види презервативів:

  • Для веганів. При їх виробництві не використовуються компоненти, які тестуються на тваринах, а також інгредієнти тваринного походження, наприклад казеїн, гліцерин.
  • Збудливі. У змазці презервативів містяться компоненти, що розігрівають, підвищують приплив крові до члена, тим самим посилюючи збудження, чутливість.
  • Ультратонкі. Найтонші кондоми, які дозволять зберегти реалістичні відчуття під час стимуляції. Вони міцні, добре проводять тепло, практично не помітні на пенісі.
  • З анестетиком. Презервативи з пролонгуючим ефектом, які дозволяють значно продовжити статеві зносини.
  • Рельєфні. Ребристі, з пухирцями, вусиками і т.д. Всі ці елементи призначені для інтенсивнішої стимуляції чутливих зон піхви.
  • Ароматизовані. Дозволяють створити особливу атмосферу за рахунок ароматичних добавок, переважно фруктових.

Залежно від текстури виділяють такі презервативи:

  • Classic. Кондоми з натурального латексу з додаванням силіконової змазки. Мають гладку поверхню без будь-яких елементів. Підходять для зайняття будь-якими видами сексу.
  • Anatomic. В точності повторюють форму пеніса, завдяки чому відчуття під час сексу стають максимально реалістичними.
  • Ribbed та Dotted. Різні елементи у вигляді пухирців, кілець, вій покликані забезпечити додаткову стимуляцію. На відміну від класичних мають дещо більшу товщину та міцність.

Ще один критерій вибору – товщина стінок презервативів. Виробники пропонують кондоми наступної товщини:

  • Звичайні (0,06-0,07 мм). Класичні засоби контрацепції, які найчастіше можна зустріти у продажу.
  • Супертонкі (0,06 мм). Створені для тих, кому замало тих відчуттів, які забезпечують класичні кондоми.
  • Суперміцні (більше 0,07 мм). Вироби для анального сексу, які мають більш високі характеристики міцності, але забезпечують меншу чутливість.

Як використовувати презерватив

Не зберігайте презервативи в кишенях або гаманці, оскільки в цьому випадку важко гарантувати їхню цілісність. Щоб скористатися засобом контрацепції, виконайте такі кроки:

  • Вийміть презерватив із упаковки. Затисніть пальцями приблизно 1 см виробу на кінчику, вичавивши повітря. Це простір для сперми, а видаливши повітря ми запобігаємо розтягуванню та пошкодженню кондому.
  • Прикладіть кондом до голівки та розкачайте його на всю довжину статевого органу.
  • Після еякуляції видаліть презерватив до зникнення ерекції, щоб унеможливити витікання сперми.
  • Загорніть використані кондом у серветку і викиньте у відро для сміття.

Замість укладання

Основне призначення презервативу – захист від хвороб та незапланованої вагітності. З цими функціями він справляється чудово, але лише в тому випадку, якщо ви правильно вибираєте та використовуєте кондом. Крім цього, він може стати ще одним елементом, який урізноманітнить секс.